Vyberte si správné ložní prádlo!

10.6.2021

Ložního prádla je tolik druhů, že je velice těžké se v tom vyznat. Potřebujete jiné na zimu a jiné na léto? Chcete se cítit skvěle pořád v jednom? Nebo budete povlečení postele měnit podle sezóny? Vybírejte s námi z těch nejlepších materiálů, jaké na trhu seženete!

Základním materiálem je bavlna. Ta může mít hladkou úpravu, či takzvanou krepovou úpravu, která se nemusí žehlit. Obě varianty jsou celoroční, jsou vhodné od jara do zimy, příjemné a vydrží dlouho. Řekněme že je to takový základní materiál pro většinu ložního prádla. Designově může být jakékoli, tisk si s tím poradí, takže klidně můžete usnout mezi sluneční soustavou.

růže a káva

Pokud hledáte hřejivé povlečení na zimu, ve kterém s přehledem přečkáte mrazy, pak se podívejte na povlečení z mikroplyše a nebo na flanelové povlečení. Tyto povlečení vás zahřejí takovým způsobem, že nebudete muset ani moc topit. Hodí se opravdu jen na zimu, v létě byste se v něm upekli. Na zimu se může hodit třeba samet, který působí vyloženě královsky a vypadá velice designově.

Letní variantu povlečení můžete zvolit ze saténu, který nehřeje, spíše příjemně chladí. Vybrat si můžete z klasické varianty, nebo třeba tu bambusovou. Pokud se necítíte na satén, zvolte univerzální bavlnu, nebo třeba damašek, který může být luxusnější verzí povlečení na léto.

postel

Nezapomeňte také na povlečení matrace. Prostěradla se dělají buď pevná, která jsou dnes spíše výjimečně k vidění, nebo napínací froté prostěradla. Prostěradla mají různou kvalitu, obecně platí, že ty levnější většinou moc dlouho nevydrží, trhají se, dělají se v nich dírky a nebo popraská napínací guma. Povlečení volte kvalitní, jinak jej budete kupovat tak často, že se vám to opravdu nevyplatí. Co se barev týče, prostěradla seženete v podstatě v jakékoli barvě, může vám tedy v klidu ladit s povlečením pokrývek.