Dopisy jsou nostalgie

21.5.2023


Mnoho lidí naštvalo, že se budou rušit některé menší pošty v jejich městě, ale je to skutečně taková pohroma? Nestačí skutečně méně poboček? A jak často vůbec chodíte na poštu? Posílat dnes dopisy klasickým způsobem, napsat dopis na dopisní papír, vložit jej do obálky, zalepit obálku, nalepit známku a hodit do poštovní schránky, vzpomenete si, když jste to udělali naposled? Možná když jste potřebovali poslat žádost nebo životopis. Ale soukromě se dnes už dopisy posílají jen vskutku výjimečně. Také balíky jsme se naučili posílat jinými způsoby než Českou poštou. Většinou je to levnější a rychlejší způsob.

dopis

Na poště se daly ověřovat podpisy nebo ověřovat kopie úředních dokladů. Tady je pošta nezastupitelná, ale jak často tento úkon potřebujete? Jednou za rok? Možná ani to ne, takže pokud máte pobočku dále od svého bydliště, nebude problém tam v případě potřeby zajít nebo zajet. Dopis napsaný na dopisním papíru má jednu nepřekonatelnou výhodu. Můžete si jej kdykoliv vytáhnout z šuplíku, sednout si do křesla, pomalu si ho přečtete a budete vzpomínat. Ano, vzpomínky jsou to, co e-mailová pošta nikdy nedokáže. Nebudete hledat ve své internetové poště, co vám poslaly děti z tábora, ale můžete si jejich dopisy schovávat a jednou se budete mít nad čím zasmát.

dopis

Stejně tak je prima posílat pohlednice z dovolené, i když i na toto už existují mobilní aplikace. Ale výsledkem je opět fyzická pohlednice, akorát na ni mohou být vaše vlastní fotky. Vaše vlastní zážitky. Poštu až tak nepotřebujeme, ale přesto, nechcete udělat radost vašim blízkým a známým na Vánoce a poslat jim klasické přání v obálce? Víte, jakou jim tím uděláte radost? Stačí koupit plastové obálky balené po 10 ks 2pack.cz a známky a nemusíte ani chodit na poštu, můžete obálky hodit do poštovní schránky, kterých je po městech ještě stále dost.