Přestěhovat kanceláře není jen tak

27.11.2023


Chystáte se ke stěhování vaší firmy, což bude obnášet přemístění vybavení několika kanceláří? Stěhovací firmy jsou na tyto procesy zvyklé, ale co vaši zaměstnanci? Jak to provést, abyste celý proces zvládli bez problémů a také bez zbytečného stresu?

kancelářský stůl

Nabídněte zaměstnancům více možností

Osobní volno – jistou možností stěhování firem v Praze je akce na klíč. Předáte stěhovákům veškerou agendu a ti se postarají jak o zabalení veškerého vybavení kanceláří, tak i o přesun břemena jejich následné vybalení na novém místě. Stěhovací firma se postará i o demontáž nábytku a případně o alespoň základní úklidové práce. Je možné požádat ji o zapojení spotřebičů a sestavení kuchyňské linky v kuchyňkách, instalaci svítidel, stínící techniky, polic atd.

stěhování kanceláří

V takovém případě máte možnost nabídnout zaměstnancům osobní volno, anebo přestěhovat firmu o víkendu nebo v době celofiremní dovolené.

Zainteresování do stěhovacího procesu – jestliže se svými zaměstnanci vycházíte v dobrém, a dá se očekávat, že by kývli i na osobní zainteresování do celého procesu, s finančním profitem, pak jim nabídněte účast například při balení věcí do kartonových krabic, balení nábytku do flexi fólie, balení malých koberců, okrasných rostlin, firemní dokumentace, svítidel, dekorativních předmětů, výpočetní techniky atd.

Sáhněte do repre fondů – některé firmy udržují v činnosti reprezentační fondy, vyplácí z nich různé večírky, oslavy, školení, vánoční besídky apod. Tento fond může posloužit i pro nákup balicích materiálů a také pro pohoštění. Nabídněte vašim kolegům nejen finanční prémii jako bonus za výpomoc, ale i vhodné občerstvená, jako jsou obložené mísy s chlebíčky, pizza, zapékané těstoviny, vegetariánské pokrmy, zeleninové saláty, sušené ovoce a ořechy, ovocné džusy, minerálky s obsahem hořčíku proti stresu atp.