Proč jsou retro herní konzole tak populární?

15.5.2021

Je faktem, že lidé si rádi hrají. A není divu, je to možnost, jak si vyzkoušet nejrůznější situace bez toho, že bychom podstupovali rizika s nimi spojená. A ačkoliv je to oblíbená aktivita především u dětí (a není divu – právě ony to potřebují nejvíce), nepohrdnou tím ani dospělí.

Samozřejmě je otázkou, jaké hry budeme hrát. Máme zde například sportovní či venkovní, nebo klasické společenské. Avšak na popularitě si získávají především videohry. Jejich výhodou je, že zde člověk nepotřebuje spoluhráče. Nemusí tedy shánět někoho, kdo by byl ochoten si s ním danou hru zahrál.

konzole3

Vzhledem k tomu, že naprostá většina z nich je v současné době v angličtině (ačkoliv někdy zde najdeme i české titulky), pomáhají nám také zlepšit si jazykové dovednosti. A to je důležité, neboť znalost angličtiny je jednou z věcí, které zaměstnavatelé často požaduj, alespoň tedy na lépe placených pozicích.

Jistě, jako vše ostatní, i herní systémy se vyvíjí. Dalo by se tedy čekat, že budou vycházet stále lepší a kvalitnější hry. Ovšem v poslední době se stávají čím dál více populární retro herní konzole https://www.techin.cz/herni-konzole/ a hry, tedy konzole, na kterých je možné hrát starší hry, ať už klasické nebo arkádové. Může se jednat například o původní Super Mario, Donkey Konga, ale i další.

konzole4

Vysvětluje se to především tím, že lidé, kteří na těchto hrách vyrostli, jsou nyní dospělí. A na ně působí nostalgie a touha po dětství. A stím mají spojeny právě tyto hry. Chtějí si tedy alespoň oživit vzpomínky na staré časy tím, že budou hrát hry svého dětství, a případně je představí i svým potomkům.

Na tom samozřejmě není nic špatného – touha po šťastných dětských letech je ve většině z nás. Je to dáno především faktem, že časem máme tendenci zapomínat na to špatné. To ovšem neznamená, že bychom si nemohli užít onu hru jako kdysi – a ukázat mladší generaci své zkušenosti. Rozhodně to totiž ocení.