Okružní jízda s pronajatým vozem z pražské autopůjčovny

30.6.2022

Očekáváte přílet přátel ze zahraničí na pražské letiště v Ruzyni? Pak byste jim mohli nabídnout zpestření programu nadcházejících volných dní. Pokud se jedná o návštěvníky, kteří dosud v Praze nebyli, pak budu pravděpodobně chtít vidět pamětihodnosti města a jeho přírodní krásy, ovšem můžete jim nabídnout i program, který je více propojí s přírodou a zdravým životním stylem, a nabídne jim i pohled na jiné památky středočeského regionu. Využijte k tomu služeb levné autopůjčovny v Praze https://autopujcovna-milan.cz/, která vám vůz přistaví k areálu letiště.

klokani v zooparku

První zastávka – Zoopark Zájezd – z ruzyňského letiště pojedete po dálnici č. D7 směrem na Slaný a u Buštěhradu odbočíte vpravo na malou obec s názvem Zájezd, kde se nachází hezká minizoo. Za pěkného počasí je od silnice nad zájezdem zajímavý výhled na České středohoří.

Máchovo jezero

Druhé zastavení – ze Slaného pak odbočíte na Velvary po silnici č. 16 a za Novou Vsí můžete navštívit další zoopark, v obci Zelčín. Bude se to líbit zejména dětem, a máte-li zájem, můžete v nedalekých Vraňanech (v polovině června) provést samosběr jahod na místní farmě, případně tu zakoupit nějaké jiné zemědělské produkty v BIO kvalitě.

Třetí zastávka – za obcí Brozánky, před mostem přes Labe můžete navštívit přírodní koupaliště Lom Baraba. Je zde k dispozici několik zatopených jezer po těžbě písku.

Čtvrtá zastávka – hrad Kokořín. Je přístupný ze silnice č. 9 od Liběchova. Je to jedna z našich nejkrásnějších historických památek, která se objevila i v pohádce „Princezna se zlatou hvězdou“.

Páté zastavení – Máchovo jezero patří k nejnavštěvovanějším přírodním rezervoárům na koupání, a kdo z vás to tu nezná, budete příjemně překvapeni tamním okolím, zejména voňavými borovými lesy a zajímavými vyhlídkami v blízkosti tohoto rybníka, jehož zakladatelem nebyl nikdo jiný, než římský císař Karel IV. Na Máchově jezeře patří k nejatraktivnějším pláž Klůček v Doksech a Staré Splavy na opačné straně vodní plochy.