Kam se poděla SPZ?

1.3.2019

Nepříjemné situace jsou součástí každodenního života a nejsme schopni je ve většině případů ovlivnit ani nijak předvídat. První dojem může být, že situace je neřešitelná, ale zachovejte chladnou hlavu, o konec světa se nejedná. Jedním z takových nepříjemných a nemilých okamžiků může být, když se váš vůz ocitne bez registraček. Co v takové chvíli dělat a na koho se obrátit? V první řadě, ať vás ani nenapadne sednout za volant. Kromě stávajícího problému by vás ještě čekala sankce, neboť byste se dopustili přestupku proti zákonu a mohli byste sáhnout hluboko do peněženky a přijít tak ještě o pěkných pár tisíc. Prostě auto bez registrační značky na silnici nesmí.
tři mopedy

Jako každá krádež, i v tomto případě je nutno ji ohlásit na příslušné oddělení policie, o tomto pak obdržíte písemný záznam. Věc bude s největší pravděpodobností řešena jako přestupek, neboť hodnota klasické registrační značkyje nižší než pět tisíc korun českých, to se týká těch běžných. Jestliže vlastníte speciální, pak už se jedná o přečin, který bude řešen v rámci trestního stíhání.  Navíc včasným nahlášením se vyhnete možným nepříjemnostem, které by mohly nastat, vaše státní poznávací značka by mohla být použita k protiprávním činnostem.
zadek mercedesu

Jestliže potřebujete automobil ke každodennímu ježdění, začne pro vás tolik neoblíbené papírování a běhání po úřadech. Co obnáší? Návštěvu příslušného městského úřadu dle vašeho bydliště, kde se nachází oddělení registru řidičů. Vše zde oznámíte a doložíte písemný záznam sepsaný policistou při vašem prvotním oznámení. Sebou si nezapomeňte vzít průkaz totožnosti, živnostenské oprávnění a oba technické průkazy k předmětnému vozidlu. Připravte si necelých pět set korun českých. Až budete mít vše vyřízené a registrační značky umístěné opět na svém místě, teprve pak můžete znovu usednout za volant.