Elektrický jogurtovač aneb výkonný pomocník do kuchyně

5.5.2023

K dispozici je rozmanitá nabídka jogurtovačů odlišných modelů. Není proto snadné si vybrat a správně se orientovat. Jestliže se rozhodnete pro jogurtovač, je zapotřebí vědět, co konkrétně od produktu očekáváte a jestli je důležitější kvalita než pořizovací cena.
 maliny a jogurt
Parametry aneb jak vybírat
 
Prostřednictvím parametrů tak adekvátně zúžíte nabídku pro výběr vhodného elektrického jogurtovače odpovídající vašemu požadavku a představě. Je zapotřebí se orientovat dle vybavení a dostupných funkcí. Je dobré produkt detailně prozkoumat a zjistit i veškeré příslušenství dostupné jako součást balení. Rovněž je záhodno si zjistit, jaké další možnosti v rámci příslušenství je dostupné a reálné poté samostatně dokoupit. Mnohdy cenově lákavý elektrický jogurtovač nemusí obsahovat příslušenství. Na tento fakt pozor.
 
Dalším podstatným parametrem je spotřeba. Domácí spotřebiče pro moderní domácnost mají energetický štítek třídy A+. Avšak neplatí vždy, jestliže je čistá spotřeba vyšší coby býti problémem. Jestliže je v provozu právě jen po určitou dobu, celková spotřeba je pak prakticky minimální. Dále kromě spotřeby je dobré zkontrolovat, jak je elektrický jogurtovač výkonný. Nižší příkon může značit nižší spotřebu, ale zároveň je též méně schopen k provádění úkonů.
 
Je třeba se informovat o spotřebě elektrické energie, která právě má vliv na efektivitu jogurtovače. Obvykle se příkon pohybuje okolo 20 W. Jedná se zároveň i o velmi úsporný provoz.
 jogurt s ořechy
Užitečné funkce elektrického jogurtovače
 
Jednak je to časovač. Jelikož čas zrání má podstatný vliv na konzistenci jogurtu, díky této funkci je tak umožněno mít ji takovou, která je pro vás nejlepší. Stejně tak je vhodná funkce v podobě LCD displeje, jenž usnadňuje přehled o samotném zrání jogurtu.
 
Význam ohledně počtu skleniček jogurtovače
 
Záleží na každém, co preferuje. Ideální je objem nádob odvíjící se od počtu množství jogurtu, které plánujete vyrábět ke konzumaci. Zejména v případě početnější rodiny je zapotřebí myslet na tento fakt.
 
Při výběru je dobré se také informovat a zjistit, jak je to s manipulací a údržbou. Lepší variantou je pořízení elektrického jogurtovače, který má skleničky, které jdou umýt v myčce.
 
Závěrem
 
Jogurt lze dochutit i jen třtinovým cukrem, medem, oříšky, kakaem, javorovým sirupem, atd. Nemusí se dochucovat jen marmeládou. Jogurt se dochucuje vždy po jeho uzrání. Zásadní je, aby během procesu zrání v jogurtovači byly jen základní suroviny. Hotový jogurt lze uložit do lednice přímo ve skleničkách, které jsou právě součástí. Životnost domácího jogurtu bývá tři až sedm dní.