Aviváž – klíč ke svěžímu a nadýchanému prádlu

5.5.2023


Benefity praní s aviváží
Má vlastně používání těchto produktů nějaké skutečné výhody pro vaše prádlo? Pokud jste na sobě měli svetřík vypraný bez tohoto přípravku a pak si ho oblékli poté, co prošel „avivážovou lázní“, určitě dobře víte, že rozdíl je poznat na první dotek. A není jen jeden:
·        Vůně
·        Jemnost, měkkost prádla
·        Rychlejší sušení
·        Oblečení se pomaleji špiní a následně snadněji pere
·        Odstranění elektrostatického náboje, především z oblečení z umělých vláken
·        Snadnější žehlení
sušení prádla.jpg
Jak na výběr
I v běžných obchodech narazíme na vcelku bohatý výběr těchto produktů, a to za různé ceny. Jak nesáhnout vedle? Hodně napoví už konzistence konkrétního přípravku – pokud je hustější, zpravidla jí potřebujeme méně na jednu dávku prádla, které ale lépe provoní a zjemní.
Parfemace
Při výběru vůně se řídíme vlastním vkusem, naprostá většina značek má více možností takříkajíc pro každý nos. V úvahu je třeba brát také třeba vůni oblíbeného parfému, kterému takto vyprané oblečení dodá slabší, ale přece jen znatelný tón.
Ať už jde o jemnost prádla nebo délku jeho parfemace, vedle nesáhnete se značkami Lenor, Coccolino, Dedra nebo Silan.
Pokud byste rádi měli její výhody, ale nevyhovuje vám právě nabídka vůní, zkuste sáhnout po dětských řadách – jsou buď úplně bez parfému, nebo voní jen jemně a neutrálně do mýdlova.
Dětské aviváže jsou také nejlepší volbou pro lidi s citlivou pokožkou či pro praní spodního či ložního prádla.
Silan Sensitiveje řada dermatologicky testovaných aviváží pro alergiky a kojence s jemnou vůní například růží, aloe vera či mandlového mléka.
láhve s aviváží.png

Ekologické aviváže
Pokud na to chcete jít ještě chytřeji, můžete vybírat také z bohaté nabídky eko aviváží. Nejenže chrání a ošetřují vaše prádlo a propůjčí mu jemnou, příjemnou vůni, potěší ale i tím, že obsahují pouze přírodní, nedráždivé látky. Sehnat je lze v každé vybavenější drogérii a cena je zpravidla velmi příznivá.
Aviváže značky Frosch seženete v několika parfemovaných variacích, jsou vyrobeny s ohledem na šetrnost k životního prostředí a cena je 85 Kč za 750 ml.