Úklid narychlo

5.5.2023

Když je návštěva na cestě a času dát to doma do pořádku žalostně málo, je každá rada drahá. My jich máme pro tento případ hned několik!
 
Začneme na chodbě
Chodba je to první, co návštěva u nás vidí. Nenechme tedy zkazit první dojem o našem obydlí špínou a nepořádkem. Co jde uklidit uklidíme, co jde srovnat srovnáme. Vytřeme nebo vysajeme a chodbu příjemně provoníme.
 sprcha v koupelně
Toaleta a koupelna
Tyto místnůstky návštěva často navštíví po cestě první. Musí být čisté, voňavé a vybavené vším potřebným! Vyčistíme mísu WC, kápneme tam trochu voňavého dezinfekčního prostředku. Zkontrolujeme, zda je zde dost toaletního papíru. Čisté musí být také umyvadlo. K dispozici mýdlo a čistý ručník po ruce. Přeleštíme zrcadlo! V koupelně nesmí nikde „číhat“ špinavé prádlo. Dáme ho do koše či rovnou do pračky.
 narcisky v kuchyni
Průchod kuchyní
Tato místnost by nám mohla udělat také ostudu. Oči návštěvy by rozhodně neměly spočinout na špinavém nádobí, flekaté lince, sporáku se zbytky připáleného jídla a drobcích od snídaně na stole! Vše je potřeba umýt nebo ukrýt do myčky a skříněk. Očistíme linku, sporák, stůl. Vytřeme nebo vysajeme.
 
Posezení v obýváku
A nakonec se pořádně postaráme o místnost, kde naši návštěvu usadíme. Zajistíme, aby byla čistá, útulná a svěže voněla. Také zde vytřeme nebo vyluxujeme. Utřeme konferenční stolek. Dáme do pořádku křesla, přehozy, polštářky a podobné doplňky. Vyvětráme. Příjemnou vůni nám může pomoci zajistit vonná svíčka nebo aromalampa s vhodným éterickým olejem.
 
Pokud jsou členy domácnosti děti a zvířecí miláčci, je potřeba je zkontrolovat, jak se mají, co dělají a zda nám s úklidem trochu „nepomáhají“. A samozřejmě příchodem návštěvy ještě nezapomeneme dát trochu do pořádku i sebe. Abychom hosty nevítali po tom „kvapíku“ celí ušmudlaní a uštvaní! Zapomeneme také na uvítání ve stylu „omlouváme se za ten nepořádek“! Je to nevhodné a jen se zbytečně před hosty sami shazujeme.