Soda a ocet vám pomohou

5.5.2023

Každý dům či byt se dříve nebo později musí uklidit. Je zajímavé (jak pro koho), že stále ještě je úklid domácnosti téměř výhradně dámskou záležitostí.
·         A tak něžné pohlaví drhne páchnoucí toaletu, zatímco silný pán tvorstva odpočívá v pokoji na gauči.
Ale abychom nekřivdili. Podle posledních průzkumů se celých PATNÁCT PROCENT partnerů při úklidu střídá.
·        A tak v tom fitku, zvaném domácnost, většinou posilují jen ženy.
Je zřejmě jen málo žen, které se na tuto nepříjemnou práci vyloženě těší. A tak si ji zpříjemňují, jak mohou. Podle průzkumů si při úklidu koupelny pět procent žen zpívá. Každá pátá poslouchá rádio a jedno procento u toho popíjí víno. To jsou asi ty ženy, které tuto práci vyloženě nesnášejí. Dále se ženy rozdělují na ty, které nedají dopustit na chemické prostředky na bázi „zničme všechny bakterie“ a pak jsou ty, které se vracejí k osvědčeným prostředkům našich babiček.
uklízečka s kýblem

Kdo nechce uklízet, může si zjednat

Základem domácích úklidových prostředků je ocet a soda. Octem snadno odstraníte vodní kámen v myčce, varné konvici i pračce. Dokonce se nemusíte ani příliš snažit. Stačí spotřebiče na chvíli zapnout a nechat ocet s vodou působit.
–         Octem se také dají dobře vyleštit obklady kolem vany, vana samotná a umyvadlo.
–         Octem se dá dobře vyčistit i lednice, která navíc ztratí nepříjemný pach z jídel.
plynový hořák
Stejně široké využití při úklidu domácnosti má i jedlá soda. Pokud nevěříte, můžete ji podrobit zatěžkávací zkoušce. Do vařící vody přimíchejte sodu a pak do roztoku ponořte mřížku plynového vařiče. Nánosy mastnoty půjdou dolů jedna báseň. Stejně se dá zničit mastnota i na hrncích a pánvích. Stačí nasypat jedlou sodu na povrch a za několik minut opláchnout teplou vodou.
Pokud vás tento článek nepřesvědčil k zahájení úklidu, mám tedy jednu radu na závěr: Objednejte si úklidovou službu a zatím si dojděte na kávu.