Konopí – ideální látka

5.5.2023

Protože kůže je náš největší orgán, měli bychom dbát na co, co na ní nosíme. V oblečení trávíme celé dny i noci a skrz kůži se nám do těla můžou dostávat i chemikálie z nešetrné výroby textilních materiálů. Ideální volbou mohou být přírodní materiály, například len, bio bavlna či konopí. Pojďme si jednu z těchto látek představit blíže.
rostoucí marihuana
Konopí známe většinou v jiných souvislostech, než je oblečení. Poslední dobou se rozrůstá trend využití konopí jako suroviny pro výrobu látek. Konopí ovšem není žádnou novinkou, historicky se využívalo například při výrobě plachet či plátna, do kterého se balily potraviny.

Konopná látka je prodyšná, odolná, pevná a měkká. Také dokáže skvěle chránit proti UV záření. Mezi výhody konopí patří i to, že nepřitahuje moly, proto jej ocení nejedna hospodyňka. Konopí je výbornou alternativou k oblíbené bavlně, jelikož ta je kvůli množství potřebných pesticidů velmi náročná pro životní prostředí. Konopí velké množství pesticidů nepotřebuje. Působí proti tvorbě bakterií, tudíž zmírňuje zápach potu. Výhody konopí využijete v zimě, kdy příjemně hřeje. Také v létě, kdy využijeme jeho ochranu proti slunečnímu záření, pocení i antibakteriální účinky. Pro svoje skvělé savé vlastnosti je konopí hojně využíváno při šití látkových plen pro děti.
bílé konopné košile
Konopí můžeme koupit ve formě látek, kterých je na trhu velký výběr. Množství obchodů nabízí velké množství konopného oblečení. Seženete konopná trička, sukně, kraťasy, kalhoty, kabáty, ponožky, šaty i spodní prádlo. Na trhu také narazíte na boty vyrobené z konopné látky. Můžete narazit i na konopná zavazadla, tašky, šátky či kšiltovky.

Konopnou látku je ideální prát šetrně na 40 stupňů. Je vhodné používat též přírodní a ekologické prací prostředky, které ocení i Vaše pokožka.
Využít se dají i konopné slupky, které můžeme použít jako náplň do nahřívacích polštářků, které využijeme například při menstruačních bolestech a bolestech zad.