Jogíni spojte se!

5.5.2023

Nejstarší zmínky o józe známe z bráhman, jako o asketických praktikách světců z doby 900 – 500 let před n. l.. Jóga znamená obnovení spojení individuálního já s podstatou vesmíru.
 černoch na dece
V takzvaném „západním“ pojetí jógy známe především praktikování specifického systému jógy – Hatha Jóga. Je znám také pod názvem Rádža jóga – „Královská jóga“ sebekázně a pevné vůle. Hlavní součástí Královské jógy jsou známé ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli)
 
Cvičení jógy je jedním z nejrychleji rostoucích trendů zdravého životního stylu. Lekce jógy nabízejí množství možností, jak jógu cvičit. Mnoho jejích druhů. Známe již zmíněné kurzy hatha jógy, pak třeba bikram jógu, aštanga jógu, vinyasa jógu, power jógu, restorativní jógu, hormonální jógu, jógu pro těhotné, kundalini jógu a mnohé další. Cvičí začátečníci i pokročilí. Uvnitř i v přírodě. U nás i v zahraničí.
 držení se za nohy
Co když ale nechceme nebo nemůžeme z různých důvodů lekce navštěvovat? Nezoufejte, žijeme v době,kdy máme k dispozici úžasný nástroj – internet! Můžete sledovat a cvičit jógu v pohodlí vašeho domova. Podle videí nebo navštěvovat on-line kurzy. A je tu také možnost připojit se na „jogínskou“ síť – Yoganect.
 muž na poušti
Yoganectnení jen běžná sociální síť. Snaží se propojit lidi praktikující a milující jógu v jako speciální vazbu. Inspirovat ostatní a sdílet s nimi své zkušenosti, svůj příběh, sny, touhy, momenty z vlastního života a třeba i navazovat dlouholetá přátelství.
 
Můžete se stát součástí něčeho většího než jste sami. Navštívit jógové festivaly, trenérské školy a pobyty s jógou po celém světě. Jógou se zároveň učíme, že všechno co potřebujeme nebo chceme, vlastně již máme. Najít mír ve všem, co děláme. Radovat se ze života. A radovat se s ní může každý, jen si musí vybrat tu „svou“! Za mě osobně je nejkrásnější jóga a meditace za svěžího letního rána u nás na zahradě. Ta vůně jasmínu a zpěv ptáků! Kvůli tomu vstanu brzy, i když jsem „sova“.
A když je zima , tak máme internet!