Zlepšete svou finanční situaci

5.5.2023

Kdo by nechtěl si zlepšit svou pokulhávající finanční situaci. Možností je mnoho jen je potřeba vydržet a odolat různým nástrahám. Šetření bývá velmi častý radikální způsob zlepšení finanční situace. Bohužel spousta lidí si šetření spojuje s nedostatkem. Ale tak to být vůbec nemusí. Když nemáte na dovolenou, nepojedete. Zkuste tak to přemýšlet například i u potravin nebo služeb. Přece si nemusíte kupovat drahé sýry, jogurty ony kvalitní jsou i ty levnější. Jste zvyklí chodit do restaurace každý víkend? Zkuste z toho udělat rituál jednou za měsíc a uvidíte, jak se budete těšit. Ženy mají ráda upravený moderní vzhled. Ale proč kupovat ve výprodeji troje šaty když stejně zjistíte, že je ani nevynosíte. A začíná se střádat korunka ke korunce. Mějte své příjmy i výdaje pod kontrolou. Velmi důležitý bod pro zlepšení finanční situace u Vás doma. Užitečné rady jak zlepšit špatnou finanční situaci .

zlaté prasátko jako kasička

Příjmy versus výdaje

Výdaje vyšší než příjmy

Pokud žijete od výplaty k výplatě je to opravdu špatně a pokud máte příjmy vyšší než příjmy je to velmi zle a je potřeba se z toho dostat. Pište si každou korunu, kterou dostanete, ale také kterou utratíte. A to minimálně po dobu 3 měsíců. Snažte se pomalu odstranit nebo snížit výdaje, které jsou nepotřebné. Může se například jednat o cigarety, drahé oblečení, restaurace, alkohol. Napříč tomu se snaže také o zvýšení Vašich příjmů. Může se jednat o nějakou brigádu nebo třeba také zvýšení stávajícího platu.
utahování rozpočtu

Příjmy vyšší než výdaje

Pokud máte příjmy vyšší jak výdaje je to pro Vás velké plus. Ale i tak můžete stále zlepšit svou finanční situaci. Odkládejte si každý měsíc peníze do rezervy nebo na spořicí účet, která se Vám může hodit například při různých nečekaných situací. Vytvořte si rezervu, alespoň do výše 3 měsíčních platů při ztrátě zaměstnání nebo trvalém úrazu. Samozřejmě i zde pokud to Vaše časové možností dovolují, můžete přilepšit finanční situací nějakou brigádou.

Pár tipů na závěr

o Nakupujte na internetu a využívejte Cashback. Za nákup se Vám vrací určitá procentuální část v penězích

o Využívejte bonusových akcí

o Hledejte slevové kupony

o Využívejte bazary pro prodej Vašeho funkčního zboží, které už nepotřebujete