Jaké jsou vaše tajné neřesti aneb guilty pleasure?

10.8.2022

Guilty pleasure je pojem z angličtiny a volně přeložit ho můžeme jako tajné neřesti nebo provinilá potěšení. Je to něco, za co se stydíme, protože to není příliš kvalitní a v očích druhých bychom se shodily. Ale přesto tomu neodoláme a provádíme to dál. Takže s klidem potvrdíme, že v neděli večer také sledujeme přírodopisný dokument. Ovšem asi tak 5 minut, zbytek patří Ordinaci v růžové zahradě. Co na tom, že je to nekonečný seriál. Vy potřebujete nutně vědět, co se bude díl v díle číslo 1 056. 

Je nutné říct, že pokud svými tajnými neřestmi sobě ani nikomu jinému neubližujete, není důvod se jich vzdávat. Kazí vám zdraví nebo náladu? Ne? Pěstujte si je dál. A užívejte si je. 

Mražená pizza a telenovela

Je pátek večer, unaveně se ploužíte z práce a už se nemůžete dočkat, až se svalíte do svého ušáku a konečně vypnete. A k tomu si samozřejmě dáte něco dobrého. Z lednice vylovíte vychlazené, kvalitní Prosecco a do trouby vložíte mraženou pizzu ze supermarketu. Ano, mraženou pizzu. Mohla byste si objednat skvělou Margheritu z té italské restaurace na rohu, ale když ta mražená je tak dobrá. K tomu zapnete televizi a naladíte pokračování turecké telenovely. Hraje tam tak fešný herec. Pátek jak má být. I to může být guilty pleasure. 

mobil

Slídění na sociálních sítích

Máte pár svých minut volna. Práce hotová, domov uklizený, jídlo navařené a děti ještě nepřišly ze školy. Sednete si k telefonu a první co nalistujete jsou sociální sítě. Dozvíte se, co měl ten sexy soused k obědu a jakou trasu ujel na svém novém kole. Aha, kolegyně z práce si koupila další nové šaty, celkem jí ale sluší. Ajeje, sestřenici se zaběhl pes, snad ho najdou. Ježiš, ale ten její nový přítel by se měl tedy urychleně oholit, to se jí líbí, jo? Klíče v zámku, děti jsou doma. Rychle vypnete mobil a jdete je přivítat.

žena

Co ještě může být guilty pleasure:

  • mlsání před spaním 
  • mačkání pupínků
  • nošení dětinského oblečení na domu
  • zpívání písniček od Kelly Family ve sprše
  • neustálé focení selfie