Jak efektivně zhubnout?

7.10.2021

Jestliže se už nějakou dobu snažíte zhubnout, jistě jste již vyzkoušeli několik diet, které zaručovaly rychlé výsledky. Ačkoliv se tyto diety zdají, jakkoliv důvěryhodné, opak je často pravdou. Už pouhý fakt, že každé tělo zpracovává potravu jinak dlouho, nemůže existovat osvědčená dieta, která by pomohla všem rapidně snížit váhu. Z toho tedy vychází, že každé tělo se chová odlišně, a tak bychom nejprve měli pochopit naše tělo a naučit se s ním pracovat.

Redukce váhy

V první řadě je důležité ujasnit si, jak chcete svoje tělo transformovat. Jestliže toužíte po redukci váhy nebo nabrání svalové hmoty, musíte k tomu uzpůsobit nejenom svůj jídelníček ale i způsob cvičení. V případě, že se zaměříte na redukci váhy, je dobré omezit potraviny s vysokým podílem tuku a sacharidu. Obecně platí, že tělo začne redukovat své tukové zásoby v momentě, kdy má nedostatek potravy obsahující výše zmíněné složky. Z tuku a sacharidů tělo získává energii pro správné fungování těla. V případě, že tělo vystavíte dlouhotrvající intenzivní fyzické aktivitě, tělo logicky potřebuje více energie. Jestliže zrovna nemá z čeho energii vytvářet, sáhne po železných zásobách v podobě uloženého tuku. My tento děj poté pozorujeme jako hubnutí.

Tento mechanismus má však jedno úskalí. V momentě, kdy s dietou přestanete, tělo se snaží vyrovnat tukové zásoby, neboť se připravuje na další kalorický deficit. To poté zaznamenáváme jako opětovné a rychlé nabrání váhy.

Efektivní hubnutí

Odpověď na otázku, jak hubnout efektivně, je pouze jedna. Správné cvičení a bohatá strava s vyváženým množstvím tuků a sacharidů. V momentě, kdy se rozhodnete zhubnout, musíte tělo přesvědčit, že není třeba vytvářet takové tukové zásoby, protože mu budete dávat přesně to, co v danou chvíli bude potřebovat. K tomu vám může pomoci speciální jídlo na hubnutí, jehož složení bude podporovat redukci váhy.