Důležitá je pravidelná péče

5.5.2023

Popraskané paty trápí velkou spoustu z nás. A ne jen ty, z nás co stojí většinu dne na nohách a tak je i více namáhá. Tenhle nehezký problém se ale řešit dá. A to velmi účinně. Existuje celá řada možností, jak dát popraskaným patám už navždy sbohem.

křeslo na pedikúru

Jedním z nich je chodit na pedikúru do salonu. Pedikérka vám paty dá rychle do pořádku, jenže pokud k ní nebudete docházet pravidelně, problém se bude neustále znovu vracet. A finančně to není zrovna levná záležitost. Lepší je paty si ošetřovat v pohodlí domova. A dnes již existuje mnoho vychytávek, které vám s tím pomohou.

Naprostou klasikou je pemza, jenže oproti modernějším způsobům není tak účinná. Lepší je pořídit si kvalitní pilník. A tím paty obrousit a zbavit tak ztvrdlé kůže. Na trhu si dnes už můžete vybrat i s širokého výběru elektronických pilníků, které vám práci značně ulehčí. Pořizovací cena je sice vyšší, ale určitě stojí za to do něj investovat. Je na baterie a vyměňují se u něj jen hlavice, které už se cenou vyrovnají běžnému pilníku. Uvidíte, že budete spokojení.

Po obroušení a odstranění ztvrdlé kůže je nejlepší dopřát chodidlům peeling. A tady je opravdu z čeho vybírat. Druhů je nespočet, na nejrůznější obtíže, také můžete vybírat podle vůně nebo složení. Tím se paty ještě více zjemní a budou krásně hladké.

Na unavené nohy je také velmi dobré udělat si lázeň. Do lavóru s teplou vodou nasypete sůl určenou pro lázeň na nohy a nohy si do ní ponoříte. U toho můžete relaxovat. Směsi totiž také většinou všechny krásně voní a nohám to velmi prospěje.
květinová lázeň

Na konec byste měli použít krém určený na paty. To je dovršení celé péče. Krém nohy zvláčňuje a hydratuje. Pro lepší vstřebání, obujte po nanesení krému na nohy, nejlépe bavlněné ponožky.

Vaše nohy pak budou jako nové a určitě ucítíte obrovskou úlevu. Paty budou krásné, jemné, a když tohle budete opakovat pravidelně a o své chodidla se starat, problém s popraskanými patami už nikdy mít nebudete.