Umíte šít, jen o tom zatím nevíte

5.11.2017

V době po revoluci u nás rychlostí blesku vyrostly různé stánky s levným zbožím. Většinou šlo o podnikatele z asijských zemí, kteří využili hlad tehdejších Čechoslováků po zahraničním zboží. Kromě toho nás vietnamská menšina obšívala výrobky z rifloviny. Postupem času jsme se ale těchto výrobků nabažili a dnes už takový zájem o dovezené (většinou nekvalitní) zboží není. Není divu. Prodejci většinou kupují mnoho kusů od jednoho druhu.

sicí stroj

· Mělo to jednu velkou výhodu. A to zejména pro turisty.
– Pokud se člověk rozhlédl po náměstí v cizím městě, poznal bez problémů místní obyvatele a mohl se poptat na cestu nebo jiné potřebné informace.
– Zboží od jednoho druhu bývalo totiž velké množství, a tak se všichni obyvatelé města dali docela dobře identifikovat.
Jedním z řešení bylo, (pokud nechtěl člověk chodit v uniformě) nakupovat ve značkových prodejnách.

· To má ale také jedno úskalí.
· Tady jsou sice věci originální, ale také většinou dost drahé.
· Nezbývá než využít vlastního potenciálu.

Nakupte si látky a chutě do toho

Dříve si ženy uměly ušít téměř vše samy. Přeci nejsou dnes méně šikovné. Třeba by to chtělo vyzkoušet a nestačily by se divit. Pokud si něco ušijete sama, máte jistotu, že rozhodně nepotkáte svou oděvní dvojnici. A o to přeci každé ženě jde. Aby měla svůj osobitý styl.

krejčovský pokoj

– Kromě toho budete určitě terčem obdivu, pokud se někde pochlubíte, že si dokážete ušít některé kousky oblečení zcela sama.
Třeba přijdete na to, že to není zas až tak složité a že se to dá docela dobře zvládnout. Objednejte si oděvní látky, které vás zaujmou a pusťte se směle do díla. Výběr v materiálech a barvách rozhodně není fádní.
· Například taková černá riflovina s potiskem pnoucích kvítků přímo vybízí k zapojení fantazie.
· Už víte, co by se z ní dalo ušít?
· Co takhle stylová vesta na tu novou bílou košili?