Nemusíme být chudí

14.2.2023

Chcete peníze? Že se ptám! Kdo by je nechtěl! A proč že tyto chceme? Přece proto, že je lze směnit za cokoliv, co nás jenom napadne a co někdy v životě chceme nebo i vysloveně potřebujeme mít. Chceme-li jíst, stačí mít peníze a nasytíme se čímkoliv, na co jenom dostaneme chuť, chceme-li bydlet, pak si můžeme obstarat právě takové bydlení, na jaké nám naše peníze stačí, chceme-li něco jiného, dostaneme za ně něco jiného. S penězi to není problém.

Jenže zatímco s penězi je život snadný, co si počít bez nich? Co když jsme si zrovna nevydělali tolik, kolik bychom potřebovali? Vždyť tehdy přece nemáme čím platit!

britská bankovka

Je to smutné, ale když nemáme peníze, prostě si nic nepořídíme. A čím méně https://www.adra.cz/opravdovysvet/komiksova-soutez/cil-10-mene-nerovnosti jich máme, tím je náš život nuznější. A může být dokonce přímo nesnesitelný.

Nikdo ale nechce strádat v nouzi. Nikdo nechce být učiněný žebrák. Každý chce mít možnost koupit si aspoň to, bez čeho se skutečně neobejde. Jenže to znamená potřebu peníze sehnat. A když si je nezvládneme vydělat? Co s tím?

S tím se dá dělat jediné. Dá se to dočasně vyřešit půjčkou. I ta dává lidem možnost obstát i v době, kdy se právě nedaří. Ale chce to vědět, jakou z nabízených půjček si vzít. A kdo se v tom nevyzná, mohl by lehce pochybit a tím si uškodit. Kdo by si vzal finančně nevýhodnou půjčku, hodně by si zavařil a třeba se tím dostal až do více nezvládnutelných potíží, a kdo by se ucházel o náročnou půjčku, nemusel by ji získat a tím by mu tato nebyla prospěšná.

britské peníze

A kterou půjčku si tedy vybrat, aby se člověk vyhnul zmíněným rizikům? Jestli víte, co obnáší americká hypotéka bez doložení příjmu, možná mi potvrdíte, že zrovna v jejím případě jde o docela vhodnou nabídku. A to proto, že se zde nikdo nemusí bát ani záznamů v registrech dlužníků, ani svých poměrně nízkých příjmů. A přesto se pomoci dočká, a to navíc rychle a výhodně.