Jak se cítit skvěle bez líčidel?

14.7.2020

Hlavně v horkých letních dnech je každodenní nošení výrazného líčení pěkná otrava. V teplém počasí se člověk potí a je tedy velice těžké udržet líčení v takovém stavu, v jakém jsme jej vytvořili ráno před zrcadlem. Jak tedy docílit krásné pleti a zdůraznit naše přednosti i bez líčidel?

sada štětců na makeu

Správná pečující kosmetika

Pro krásnou a zdravou pleť je naprosto základní kvalitní každodenní starostlivost o pleť. Jednotlivé produkty se budou odvíjet především od typu vaší pleti. Jestliže máte pleť smíšenou či mastnou, nezapomeňte na dostatečné čištění pleti, a to ráno i večer. Vyvarujte se produktům s obsahem alkoholu, které budou vaši pleť velice vysušovat.

Jestliže vás trápí černé tečky, pak vyzkoušejte séra či krémy s kyselinou salycilovou, díky které se ucpané póry krásně vyčistí. Je to tak skvělá prevence proti pupínkům a dalším nedokonalostem. Jestliže toužíte po hustém obočí či dlouhých řasách, vyzkoušejte některé s přírodních olejů, které urychlují jejich růst. Pro růst řas je vhodné rovněž používat séry na podporu jejich kvality.

sklenice s vodou

Dostatečný pitný režim

Pro mladistvou a vypnutou pleť je nutná dostatečná hydratace. Z toho důvodu je vhodné používat produkty s kyselinou hyaluronovou, která pleti dodá potřebnou hydrataci. Nezapomínejte rovněž na dostatečný přísun čisté vody. Vaše pleť pak bude vypadat naprosto úžasně.

Jak vzhled ovlivňuje strava?

Nejen pití čistě vody, ale také zdravá strava je jedním z klíčů k přirozeně krásnému vzhledu. Ze svého jídelníčku proto vyřaďte průmyslově zpracované potraviny, a to především ty, jež obsahují vysoký podíl cukru. Je totiž dost pravděpodobné, že právě tyto jídla jsou příčinami pupínků a jiných nedokonalostí. Pro přirozeně zářivou pleť je nutné konzumovat dostatek vitamínů C. Proto jezte každý den minimálně dva kusy ovoce bohaté na tento vitamín.