Rozpočet musí vždy na haléř sedět

4.8.2017
.

Každý, kdo někdy psal nějakou žádost o grant na nějaký svůj projekt moc dobře ví, jak je důležité nepodcenit plánování rozpočtu. Pakliže totiž člověk se svou žádostí o grant uspěje, jeho plánovaný rozpočet se stane závazným a bude nutné jej do haléře dodržet. A to samozřejmě vůbec není snadné. Protože když někdo kalkuluje s cenami rok dopředu, tak za tu dobu se vždy něco změní. A navíc, vždycky se stane, že na něco člověk zapomene, něco je nakonec jinak, než bylo naplánováno, a tak často dochází k tomu, že nám peníze někde přebývají a jinde naopak chybí.

kalkulace

To však dárce peněz nezajímá, ten požaduje, aby vše bylo vyčerpáno a splněno tak, jak to bylo schváleno. Proto každý zpracovatel projektu vždy pátrá po položkách, kterými by bylo možné drobné rozdíly vyrovnat. A právě takovou ideální položkou, která tomuto účelu vždy skvěle poslouží je propagace.

Spočítejte své výdaje na korunu přesně

kalkulačka

.

Ve většině projektů se bez propagace neobejdete. Sice vždy záleží na vašem konkrétním plánu, protože v případě, že jste peníze dostali na pořádání nějaké kulturní akce, tak na propagaci vydáte jistě více peněz než v případě, kdy za grant vybudujete obecní kanalizaci, nicméně tato položka v žádném projektu nesmí chybět, neboť je přirozené, že si dárce peněz přeje, abyste o jeho bohulibých aktivitách všechny informovali. Takže to, co se vám v takovém případě skvěle hodí je online kalkulace tisku, kde si můžete všechny plánované výdaje předem spočítat, a jakmile vše ideálně sedí, tak objednávku potvrdíte. A tím pádem svůj rozpočet dodržíte do puntíku a rozhodně se vám nestane, že vám budou chybět anebo přebývat peníze kvůli vytištění přebytečného množství letáků a plakátů.

Rozpočet musí vždy na haléř sedět
3.7 (73.33%)15
.