Kraťasové období je zde: Umíte si vybrat ty správné?

22.4.2019

Teplé počasí je konečně tady, a tak můžete vyměnit kalhoty za jiný kousek oblečení a tím jsou právě kraťasy neboli bermudy. Styl oblékání odhaluje o vás víc, než si možná myslíte. I proto je třeba každý výběr nového oblečení dobře promyslet. Jinak tomu nebude ani v případě, že si jdete koupit pánské kraťasy. Vybírat můžete z mnoha materiálů a různých délek. Jak si správně vybrat vám poradíme v tomto článku.

muž u vody

Kombinujte se vším možným

Pánské kraťasy lze kombinovat v podstatě s čímkoliv, co vám napadne. Samozřejmě, klasikou jsou kraťasy s tričkem a teniskami. Vedle však nešlápnete ani s elegantnější košilí, sakem, kravatou či motýlkem. Vše závisí jen na vaší módní chuti.

Pohodlný materiál je základ

Při nákupu pánských kraťasů je důležité rozhodnout se, jaký materiál je pro vás tím pravým. Existuje množství variant, ale mezi nejoblíbenější pánské kraťasy patří ty džínové. Populární jsou zejména u mužů, kteří rádi nosí denimové kalhoty. Výhoda tohoto materiálu je jednoznačná – nemačkací textura zajistí, že ani po hodince sezení u baru nebudete vypadat, jako byste nevěděli, co je žehlička. Nepopiratelné výhody však má i velmi neformální teplákovina. Vysoký podíl bavlny zaručuje vzdušnost, odvádění potu a úplné pohodlí.
muž v kraťasech

Dobře sedící střih je nutnost

Nejčastější chybou při výběru je volba špatné velikosti a střihu. Muži mají tendenci volit ty nejširší a nejvolnější kraťasy v domnění, že budou nejpohodlnější. Samozřejmě, ve výsledku je to neforemné a opticky přidává kilogramy. Správně padnoucí kraťasy obepínají zadek a stehna, ale nejsou příliš těsné.

Obecně více postavě lichotí pánské kraťasy s délkou nad kolena. Pokud však zvolíte dobrý střih, nemusíte se obávat ani delších kousků. Ohled berte i na délku svých nohou. Pokud jste nižší, vhodnější jsou spíše kraťasy s délkou nad kolena, delší způsobují optické zkrácení postavy.